Części wspólne pomagają budować poczucia wspólnotowości
Gdy mieszkańcy chcą zaczerpnąć świeżego powietrza podczas przerwy w nauce, mogą wybrać się na spacer po dachu swojego domu. Na dach, na którym znajdują się zielone oazy zachęcające do wypoczynku, można wejść bezpośrednio z parku. Jon Clausen: „Jedną z cech charakterystycznych kompleksu BaseCamp w Lyngby jest ciąg komunikacyjny, który zaczyna się z jednej strony na poziomie gruntu, prowadzi krętą ścieżką przez cały dach, aby na końcu powrócić do otaczającego parku . Wzdłuż ścieżki znajdują się zielone tarasy i punkty widokowe skąd można podziwiać widok na jezioro Lyngby.
„Organizacja przestrzeni ma na celu budowanie poczucia wspólnotowości. Dzięki pomieszczeniom ogólnodostępnym, wspólnym kuchniom i salonom dostępna jest przestrzeń umożliwiająca przebywanie z innymi. Tutaj studenci mogą się zrelaksować po powrocie z uczelni. Budynek pozwala mieszkańcom być nie tylko bliżej przyrody, ale także siebie nawzajem. Najistotniejsze było właśnie stworzenie atmosfery kampusu jako alternatywy dla zwykłych mieszkań dla studentów”.
Zrównoważone okładziny elewacyjne o wyglądzie drewna
Natura jest również obecna w elewacjach budynku, które pokryto płytami Rockpanel Woods. Okładziny elewacyjne wykonane są z włókien skalnych, ale wyglądają jak drewno. Na elewacji kompleksu BaseCamp zastosowano trzy różne wzory płyt Rockpanel Woods: Carbon Oak, Ceramic Oak oraz Rhinestone Oak.
„Płyty elewacyjne Rockpanel umożliwiają twórcze eksperymentowanie z różnymi wzorami drewna. Starając się nawiązać do przyrody, postawiliśmy na przypadkową kombinację różnych kolorów drewna. Płyty nie tylko wyglądają jak prawdziwe drewno, ale dają także to samo ciepłe, organiczne wrażenie. Jednocześnie, wybór płyt Rockpanel związany był z faktem, że oferują one pożądane walory estetyczne w rozsądnych granicach rachunku ekonomicznego” – dodaje Jon Clausen.
Powłoka ProtectPlus minimalizuje wymagania konserwacyjne elewacji
Powierzchnia płyt jest pokryta powłoką ochronną, która zwiększa ich trwałość i ułatwia konserwację. Jak wyjaśnia Allan Lindboe, Business Manager w Rockpanel: „Graffiti można łatwo usunąć, a glony nie rozwijają się na płytach. Powłoka ProtectPlus powoduje, że płyty mają właściwości samoczyszczące i minimalne wymagania konserwacyjne.
Płyty są również świetnym wyborem z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju. Ich podstawowy składnik – włókna wełny skalnej, są zrównoważone ze swej natury, bo wykonane z bazaltu, surowca o praktycznie niewyczerpanych zasobach. Ponadto płyty mają długą żywotność wynoszącą co najmniej 50 lat. Wszystkie te aspekty sprawiają, że okładziny elewacyjne Rockpanel są produktem w pełni zrównoważonym i wyjątkowo trwałym”.