Estetyczny sukces
Architekt Larisa Kozjak jest nieustająco zafascynowana możliwościami, jakie dają panele Rockpanel Colours: „Panele otulają budynek niczym dopasowane ubranie. To uczta dla zmysłów w miejsce kolejnej nudnej, jednokolorowej elewacji”.
„Jednak wykorzystując tak wiele tak intensywnych kolorów, należy uważać, aby uniknąć wrażenia kolorystycznego bałaganu bez pomysłu”. Dlatego też przy planowaniu 700 m2 elewacji niczego nie pozostawiono przypadkowi: rozmieszczenie wszystkich sześciu kolorów zostało dokładnie zaplanowane w celu uzyskania atrakcyjnego efektu końcowego.
Łatwe w obróbce okładziny
Bernd Voss, właściciel Voss Bedachungen, pracował już wcześniej z panelami Rockpanel i ma z nimi dobre doświadczenia. „Rockpanel to materiał, który cenię z jednej strony ze względu na atrakcyjne wzornictwo, a z drugiej za łatwość obróbki. Przykładowo płyty docinamy na miejscu przy użyciu standardowych narzędzi do obróbki drewna”.
Kolorowe płyty fasadowe na dziś i na jutro
Dla Güntera Haese ważne było, aby użyte materiały miały zrównoważoną charakterystykę: „Zarówno użyte przez nas materiały termoizolacyjne ROCKWOOL, jak i płyty Rockpanel znajdują się wśród najbardziej uznanych materiałów wykorzystywanych w zrównoważonym budownictwie. To oznacza, że charakteryzują się pozytywnym bilansem ekologicznym i można w całości poddawać je recyklingowi”. Płyty fasadowe Rockpanel wykazują odporność na warunki atmosferyczne i promieniowanie ultrafioletowe, nie wymagają dużych nakładów pracy przy konserwacji, a ich kolory są trwałe.
„To gwarantuje ładny wygląd na lata, co nie zawsze można powiedzieć o elewacjach tynkowanych. Ponadto udało nam się poprawić parametry przeciwpożarowe elewacji poprzez wymianę dotychczasowej izolacji styropianowej na połączenie izolacji ROCKWOOL i płyt Rockpanel, dzięki czemu mieszkańcy cieszą się wyższym poziomem bezpieczeństwa”.